Вінничани п'ють квас тоннами

Більш ніж із 40 бочок та кеглів продають сьогодні у Вінниці квас. Коштує напій в середньому 40-45 копійок за стакан (0,25 л). Виготовляють його ВАТ Вінницька харчосмакова фабрика та Вінницький завод фруктових концентратів і вин. У залежності від погодних умов, щоденно городяни випивають від п яти до 14 тонн смачного напою.

— Наш квас виробляють із натуральної сировини, без ароматизаторів і консервантів, про що свідчить термін придатності, — розповідає начальник виробничої лабораторії ВАТ "Вінницька харчосмакова фабрика" Тамара Ванжула. — Тому квас залишається свіжим і безпечним упродовж двох днів.

Напій є справжнім ще й за рахунок технології приготування, в якій використовується старовинний рецепт.

Зокрема, серед складових квасу — питна вода, цукор-пісок, дріжджі та концентрат квасного сусла (житній ячмінний солод і житнє борошно — прим, авт.). За якістю квасу на-глядає атестована лабораторія фабрики, де контролюють дотримання технології його виготовлення та фізико-хімічні, мікробіологічні показники. Вже безпосередньо в точках продажу напій перевіряють спеціалісти санепідстанції.

— Нещодавно були відібрані проби напою в точках його реалізації, — пояснює лікар відділення гігієни харчування санепідстанції Лариса Марченко. — В жодній із них не ви-явлено відхилень. Оскільки квас реалізують малими порціями, він цілком безпечний та якісний.

Тамара Банжула розповідає, що, крім перевірки самого квасу, ретельно готують діжки, з яких реалізують хлібний напій. Два рази на місяць їх обробляють спеціальним паром, а щодня перед заповненням квасом — ще й хлорним розчином і холодною водою. До того ж, оскільки бочка герметизована, квас і в спеку залишається холодним.

Про те, що квас користується популярністю, свідчить і така цифра — майже за два місяці цього сезону харчосмакова фабрика продала 340 тонн цього напою.

Тетяна БАКОВСЬКА

 
 
Статистика
Украина онлайн iMarketing - Портал Интернет Маркетолога.
Product.ru
ВинБизнес - каталог предприятий Винницы и Винницкой области
Бизнес-Маркет :: доски объявлений